Haber/Blog

Elektrikli Çit Gerze

BU SAYFA BİLGİ AMAÇLIDIR. ÜRÜNLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN ANA SAYFAMIZA GİDİNİZ.

Elektrikli Çit Cihazları, tarım ya da besicilik ile ilgilenen kişilerin tercih ettiği bir sistemdir. Genel olarak tarım alanlarına giren domuz, geyik gibi hayvanlara engel olmak amacı ile kullanılan cihazlar, canlılara herhangi bir zarar vermemektedir. 12 volt bir çıkışı yüksek voltajlara çeviren sistem, bir çakmak taşının yük boşaltması gibi şoklama yaparak canlıyı alandan uzaklaştırmaktadır. Çoğu zaman hayvanlar tellere yaklaştığında akımı hissederek zaten telin içerisine girmek için hamle yapmamaktadır. Hayvanların şartlanma ile hayatlarını sürdürdüklerini biliyoruz ve hayvanlar bir defa bu şoklamaya maruz kaldıklarında sürüdekileri uyararak bu alandan uzak tutmaktadır.

Aynı şekilde arıcılık yapan birçok üretici de bal için gelen ayıların kovanlara zarar vermesi sonucunda ciddi ve geri dönülemez zararlar görebiliyorlar ve yine elektrikli çit sistemlerini tercih ediyorlar.

Arazide besicilik yapan kişiler ise dışarıdan gelebilecek yabani hayvan saldırısını engellemek ve hayvanlarının belirli bir alanın dışına çıkmasını engellemek içim kullandığını da belirtmeliyiz. Yani, açık alanda herhangi bir bekçi ya da hayvanların sürekli başında duran bir çoban olmadan rahatça yayılmasını, otlamasını sağlayabilirsiniz.

Sistem bir topraklama ve 12 volt bir adaptör ile bağlanabiliyor. Yani, herkesin kurabileceği tak-çalıştır sistemlerdir. Elektrik olmayan alanlarda ise 20 ya da 40’lık bir güneş paneli ve bir akü ile cihazı basitçe çalıştırabilirsiniz. Ağaç ya da demir kazıklara bağlanan izolatörler içerisinden geçirilen tel ya da tel sarılmış ipler ile dönümlerce araziyi kontrol altına alabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman sorularınız için ya da araziniz ile alakalı ücretsiz danışmanlık alabilmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Telefonlarımız:

  • 0542 846 37 37
  • 0544 123 83 10